Haber

Enkaz altındaki küçük Sare’nin kurtarma ekibine “Acele etmeyin bir şeyimiz yok” tepkisi duygulandırdı

Depremin ardından arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere Kastamonu’dan Kahramanmaraş’a giden AFAD ekibi, anne ve kızını depremden 20 saat sonra enkaz altından kurtardı.

Kastamonu AFAD’dan yapılan açıklamaya göre, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgeye giden 17 kişilik Kastamonu AFAD ekibi kurtarma çalışması gerçekleştirdi. çökmüş bir binanın enkazında çalışmak.

Bina enkazında 8 yaşındaki Hoş Sare Akbulut ve annesi Derya Akbulut’a (38) ulaşan ekipler, enkazda bulunan demir parmaklıkları keserek anne ve kızını kurtarmaya çalıştı.

Ekip, anne ve kızının korkmaması için konuşarak iletişimi sürdürdü. Ekip üyeleri, “Siz iki kişi kardeş misiniz?” Küçük Sare’den sorunun cevabı “Evet” geldi. “Korkma güzel kız, seni alırız” sözleri üzerine enkaz altında kalan Sare, “Acele etme, bir şeyimiz yok” dedi. cevabı verdi.

Sare’nin ölçülü yanıtı karşısında duygulanan ve sevinen kurtarma ekibindekiler, “Bir tek sizsiniz” diyerek çalışmalarını hızlandırdı. Sare ile sohbete devam eden grup üyeleri, “Ara vermiştiniz değil mi? Karnenizi nasıl aldınız?” diye sordu. Sare ise “Hepsi çok iyi” diyerek takımlara seslendi.

Güzeller güzeli Sare Akbulut ve annesi ekiplerin çalışmasıyla depremden 20 saat sonra enkazdan kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu