Haber

Zelenski’nin eski danışmanından helikopter kazasıyla ilgili suikast ipucu: Feda ettikleri şeyin fişini çekiyorlar

Ukrayna’nın başkenti Kiev bölgesinde 18 Ocak’ta meydana gelen helikopter kazasında İçişleri Bakanı Denis Monastirskiy ve beraberindeki yetkililerin de bulunduğu toplam 14 kişi hayatını kaybetti. Kazayla ilgili henüz sis perdesi kalkmazken, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky’nin eski danışmanı Oleksiy Arerestoviç’ten dikkat çekici bir açıklama geldi.

“İNCELEMELERİNİ FİŞTEN ÇIKARDILAR”

Dnipro kentinde Rus füzesinin Ukrayna hava savunma sistemi tarafından vurulduğu için bir apartman dairesine isabet ettiğini söylemesi üzerine gelen tepkiler üzerine istifa eden Arestoviç, helikopter kazasıyla ilgili suikast imasında bulundu. “Birbirimize bulaşana kadar dokunulmazız. Ama birbirimize bulaşmaya başlayınca o dokunulmazlık ortadan kalkıyor. Artık kontrol bizde değil. Monastirski’ye bakın, helikopteri düştü. Vazgeçtiklerinin fişini çekiyorlar.” .” sözlerini kullandı.

“HIRİSTİYANLARA SAVAŞI ZELENSKI BAŞLATTI”

Zelenski’nin en yakın isimlerinden Arerestoviç, istifasının ardından çok sayıda konuşma yaptı. Sadık bir Ortodoks olarak tanınan Oleksiy Arerestoviç, “İstifa ederken doğruları söyleyeyim: Zelenskiy Hristiyanlığa savaş açtı. Kiliseleri kapattı. Zelenskiy Rusları dışladı. Rusça konuşanlara ayrımcılık yapıldı. Milyonlarca Ukraynalının devlete sadakati” Bunu tamir etmek kolay olmayacak.” dedi.

ÖLÜM LİSTESİNE GİRDİ

Açıklamalarına olay yaratan Arerestoviç’in adı, İçişleri Bakanlığı’nın Ukrayna’nın “ölüm listesi” olarak bilinen “Myrotvorets” internet sitesinde yayınlandı. Arestoviç sitede Ukrayna düşmanı ilan edildi. Söz konusu sitede Ukrayna düşmanı ilan edilenler suikasta kurban gidiyor. Son listede yer alan Dariya Duginova bombalama sonucu hayatını kaybetti.

haber-karahalli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu