Haber

Gazeteci Barış Pehlivan: Hapse giriyorum intikam alınıyor

Gazeteci Barış Pehlivan, Yargıtay Üyesi Ömer Faruk Aydıner’in adını kodlayarak, Cumhuriyet’te yazdığım köşe yazısı hakkında açılan dava nedeniyle cezaevine gireceğini duyurdu.

Pehlivanla ilgili kararın meslektaşı Barış Terkoğlu ile birlikte yazdığı ‘SS’ kitabı nedeniyle verildiğini öne sürerek, “‘SS’ kitabının intikamının alındığından hiç şüphem yok” ifadelerini kullandı.

Barış Pehlivan’ın Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

“Şu cümleyi tekrar etmeliyim: Hapishaneye gidiyorum. Bu sabah kapım çalındı. İstanbul Anadolu 4. İnfaz Hakimi’nin kararı açıklandı. Özetle… Kim bilir, cezaevinden çıktım 15 Şubat 2022’de kontrollü serbestlik tedbiriyle. Buradaki risklerden biri de kontrollü serbestlik dönemi. “Yıl boyunca yargılanmadım. Kanun beni, yargılansam ve hatta yargılansam bile cezaevine geri döneceğim şeklinde tehdit etti. Tabii ki bu dönemde yazdıklarım ve beyanlarım nedeniyle hakkımda birçok dava açıldı. 19 yılda olduğu gibi hayatımın değerli bir bölümünü adliyede geçirmek zorunda kaldım. Ancak bu davalar yok sayıldı, yargı benim hakkımda “hapis hakkı”nı kullanmadı, ta ki… “SS” kitabımızı yazdıktan sonra… 30 Mart 2023’te dava açıldı ve teslim olmam kararlaştırıldı. açık cezaevi. Adını kodlayarak Cumhuriyet’te yazdığım köşe yazısına açılan bu dava, 19 Nisan 2023’te alınan kararla cezaevine girmemle ilişkilendirildi. “SS” kitabının intikamının alındığından hiç şüphem yok. Avukatlarım “Covid-19 izni nedeniyle açık cezaevine girip birkaç saat sonra çıkacağımı” söylüyor. Çarşamba günü gidip teslim olacağım. Özetle AKP döneminde çok kısa da olsa dördüncü kez cezaevinin yüzünü göreceğim. Sahi herkes neyi seçtiğimizin farkında mı?” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu