Ekonomi

Ankara Ticaret Odası Çin İthalat ve İhracat Fuarını Üyelerine Tanıttı

Çin’de 15 Ekim’de başlayacak ve “Kanton Fuarı” olarak bilinen Çin İthalat ve İhracat Fuarı’nın Ankara Ticaret Odası (ATO) üyelerine tanıtılması amacıyla toplantı düzenlendi.

ATO’dan yapılan açıklamaya göre, ATO Duatepe Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan ATO Lider Yardımcısı Temel Aktay, fuarın üyelerinin dış ticaretini geliştirmeleri için bir fırsat olduğunu belirtti.

Türkiye ile Çin arasındaki ticari çıkarlara dikkat çeken Aktay, “Türkiye’nin Çin’den ithalatı yaklaşık 41 milyar dolar iken, Türkiye’nin Çin’e ihracatı 3,2 milyar dolar seviyesinde kalıyor. Bu rakamı yeterli görmüyoruz, biz bu rakamı yeterli görmüyoruz.” Üyelerimiz, şehrimiz ve “Ticari bağlarımızı ülkemize fayda sağlayacak şekilde geliştirmek ve güçlendirmek istiyoruz. ATO olarak iki ülkenin ticaretini daha da yukarılara taşımak için çaba göstereceğiz.” ifadesini kullandı.

Çin Dış Ticaret Merkezi (CFTC) Müdürü Chu Shija, Türk iş insanlarına değer verdiklerini vurgulayarak, “Tecrübelerinizi ve fikirlerinizi somut sonuçlara dönüştürmek istiyoruz. 15 Ekim’de düzenlenecek fuara Türk firmalarını bekliyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

haberkargi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu