Haber

AK Parti’den Karahocagil: “Devletimiz her türlü suçla kararlılıkla mücadele edecektir”

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, devletin kurumsal yapıları ve her türlü kabahati etkisiz hale getirerek kendi hegemonyasını kurmak isteyen yapılarla kararlılıkla mücadele edeceğini söyledi.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, sosyal medyanın propaganda adı altında yalan haber yayarak algı oluşturmak, siber zorbalık yapmak, devletlerin demokrasilerine müdahale etmek, yöneticileri itibarsızlaştırmak için bir argüman haline getirilmeye çalışıldığını belirtti. devletin kurum ve kuruluşlarına sızmak ve devlete sızmak.

Karahocagil, 2022 yılında terör yanlısı yorum ve paylaşım yapan 132 bin 310 sosyal medya hesabının tespit edildiğini, bu hesapların 67 bin 385 kullanıcısının tespit edildiğini, suç unsuru taşıyan paylaşım yapan 9 bin 314 kullanıcının yakalanarak gözaltına alındığını kaydetti. belirtilen makamlara teslim edilmiştir.

Karahocagil, “Köklü bir geçmişe sahip olan devletimiz geçmişte olduğu gibi küresel sistemin koordine ettiği yapılara karşı her türlü suçla aynı kararlılıkla, yılmadan, tek yürek, tek bilek ile mücadele edecektir. ve devletlerin kurumsal yapılarını etkisiz hale getirerek kendi hegemonyalarını kurmak istiyorlar.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu