Ekonomi

MÜSİAD ABD ISNA Konferansına katıldı

1960 yılında bir grup Müslüman üniversite öğrencisi tarafından “Müslüman toplumunun gelişmesini, dinler arası ilişkileri, sivil katılımı ve İslam’ın daha iyi anlaşılmasını teşvik etme” misyonuyla kurulan ISNA, Müslüman toplum için en değerli şemsiye organizasyon haline geldi. Birleşik Devletler. Bu yapı altında her yıl düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından birçok değerli ismin katıldığı, yerel ve uluslararası firmaların stant açarak ürün ve hizmetlerini tanıttığı, Müslüman iş insanlarını bir araya getiren fuar ve stand alanı da ziyaretçilerle buluştu. büyük bir ilgiyle.

MÜSİAD ABD Başkanı Yavuz Orta, Başkan Yardımcıları Kemal Üstün ve Kemal Bozkurt ile birlikte çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi ve etkinlik sırasında değerli temaslarda bulundu. Bu kapsamda MÜSİAD Heyeti, Amerika İslam Ruhban Okulu Dekanı Dr. Yasir Qadhi, Zaytuna Vakfı Lideri Pir Hamza Yusuf, Zekat Vakfı Kurucu Lideri Halil Demir ve Hayırsever İş Adamı Sayın Tauhid Choudhury ile bir araya gelerek bu değerli isimlere katkılarından dolayı teşekkür etti. Müslüman Toplumuna katkılar. Vakıf Belgesi (Belgeyi alan kişi adına bir yetimin bir aylık tüm ihtiyaçlarının karşılandığını gösteren belge).

Ayrıca etkinliğin panel oturumlarında salonda konuşmacı olarak konuşan MÜSİAD ABD Başkanı Yavuz Orta, MÜSİAD, projeleri, çalışmaları ve organizasyon yapısı hakkında bilgi verdi. Sayın Orta, konuşmasının sonunda Türkiye’nin İslam dünyası açısından siyasi, sosyal ve ekonomik önemine değinerek tüm salona hitap etti. ve İSNA yetkilileri, Cumhurbaşkanımız ve MÜSİAD Genel Başkanı Sayın Mahmut Asmalı’nın selamlarını iletti.

MÜSİAD ABD Başkanı Orta, konuşmasının ardından yaptığı açıklamada, “İki ülke arasındaki ekonomik ilişkileri geliştirmek, Amerikan Türk ve Müslüman Toplumunu daha da güçlendirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

haber-eskil.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu