Haber

Kılıçdaroğlu’nun basın danışmanı Deniz Demir de koltuk krizine karıştı.

‘İstifa’ davetlerine kulak tıkayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çabalara devam mesajı verirken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu gözünü ofise dikti.

Baş başa görüşmeler sonuç vermeyince koltuk krizi daha da büyüdü.

Karşılıklı ağız dalaşına girmekten çekinen iki isim, sosyal medya üzerinden kadrolarıyla çatışıyor.

Gerginlik partiye yansırken fitili ateşleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu oldu.

“Aday olduğumuzu söylemediler”

Kongrede Kılıçdaroğlu’nu yeniden aday göstereceklerini söyleyen Kuşoğlu, İmamoğlu ve CHP Grup Başkanı Özgür Özel için söyledi. “Grup Başkanımız o pozisyondayken, Ekrem Bey Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda Başkan’a karşı daha dikkatli olsunlar. Şimdiye kadar ikisinin de aday olduğunu söylemediler.”söz konusu.

“Yani ikisi de Kemal Bey’in koltuktan kalkıp onları oturtmasını mı bekliyorlar?”dedi Kuşoğlu, “Aday iseler resmen aday olduklarını açıklıyorlar. Kongre süreci de açıklanıyor, giriyorlar, yarışıyorlar. Herkes üzerine düşen görevin bilincinde. Ancak değişiklik istiyorsak sorumluluk almamız gerekiyor, yapacaksak da. Bu sorumluluk aday olmayı gerektirir, bundan kaçınmamalıyız.”ifadeleri kullandı.

Murat Ongun katıldı

Bu sözler üzerine İmamoğlu’na en yakın kişi olan Murat Ongun harekete geçti.

Ongun, Twitter’da Kılıçdaroğlu ve Bülent Kuşoğlu’na ağır eleştiriler getiren paylaşımları beğendi.

“İstifa et siyasete gir”

Ongun’un beğenilerinin görüntülerini paylaşan Kılıçdaroğlu’nun basın danışmanı Deniz Demir krize karıştı.

Demir, hisseleri alıntılıyor “Siyasetle bu kadar ilgileniyorsa istifa edip siyasete girsin. CHP Genel Başkanımıza ve partimizin kurumsal kimliğine yapılan bu saygısızlığı kınıyorum.”düşürüldü.

Gündeme bomba gibi düşen tweetler

Ongun’un en sevdiği tweet’leri:

“Sizi tarihin en karanlık sayfalarına yazacağız. CHP’yi yıkan adamlar olarak tarihe geçeceksiniz. Sandıkta görüşmek üzere”, “Bir şey soracağım bu beyefendi kimdir, kamuoyunda tepkisi nedir, CHP çevreleri dışında onu tanıyan, bir muhtıra ortasında böyle açıklamalar yapan var mı? Bu kişinin gücü nereden geliyor? nereden geliyor, samimiyetle soruyorum?”, “Bürokratik bir kibirle karşı karşıyayız.”

haber-malkara.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu