Ekonomi

EYT’lilere Bursa’da örnek uygulama… Kurum dışında masa kurdular, kuyruğu bitirdiler

Emeklilik Yaşı Kanunu’nun (EYT) Resmi Gazete’de yayımlanarak yasalaşmasıyla birlikte Bursa İl Sosyal Güvenlik Müdürlüğü’nde faaliyet başladı. Kurum bahçesindeki masalarda evraklarını dolduran emekli adayları, 10 dakika gibi kısa bir sürede işlemlerini tamamladı.

EYT’nin Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından başvuru süreci başladı. İlk etapta 2 milyon 250 bin kişinin emekli olacağı yönetmelikte yaş sınırı bulunmazken, e-devlet üzerinden de başvuru yapılabilecek. Emeklilik hakkı kazanan vatandaşlar, işyerlerinden izin alarak başvuru için Bursa SGK yolunu tuttu. SGK açılmadan oluşan kuyruk, mesai saatlerinin başlamasının ardından kısa sürede sona erdi. Kurum bahçesinde kurulan masalarda ilk evraklarını doldurarak görevlilere teslim eden vatandaşlar, çalışmalarını çok kısa sürede tamamladıklarını ve hiçbir zorluk yaşamadıklarını anlattı.

EYT’li emekli olan vatandaşlar, uzun süredir bekledikleri yasanın çıktığını dile getirerek mutlu olduklarının altını çizdi. Bursa SGK’da işlerin çok hızlı ilerlediğini vurgulayan emekli adaylar, 10 dakikada işlerinin bittiğini sözlerine ekledi. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu