Haber

Ankara Valisi Şahin, ölümünün 86. yılında Mehmet Akif Ersoy’u anıyor

Ankara Valisi Vasip Şahin, “Çanakkale’de yazılan kahramanlık destanlarını ve Milli Mücadele’yi şiirleştiren Mehmet Akif’in eserlerini, milletimizin istiklal sevdasını, vatan ve bayrak sevgisini, temel ilkelerini anlamak büyük önem taşıyor” dedi. milli birlik ve beraberliğimizin unsurlarını ve bu bilinci gelecek nesillere aktarmaktır.” tabirini kullandı.

Vali Şahin yayınladığı mesajda, tüm hayatını şair, düşünür ve dava adamı olarak vatana ve millete hizmet yolunda geçiren Mehmet Akif Ersoy’un Milli Mücadele yıllarında şehir şehir dolaşarak Türkiye’yi ateşlediğini bildirdi. yazıları ve vaazlarıyla, derin bilgisi ve örnek ahlakıyla Anadolu’da istiklal ateşini yakmaktadır. fethettiğini kaydetti.

Ersoy’un eserlerindeki en değerli özelliğin samimiyet olduğunu belirten Şahin, şöyle konuştu:

“Onun her sözü yaşamının ve ideallerinin bir yansımasıdır. Çanakkale ve Milli Mücadele’de yazılan kahramanlık destanlarını şiirleştiren Mehmet Akif’in eserlerini, milletimizin istiklal tutkusunu, vatan ve vatan sevgisini anlamak. Bayrağımıza, milli birlik ve beraberliğimizin temel unsurlarına sahip çıkmak ve bu bilinci gelecek nesillere aktarmak için “Bu duygu ve inançlarla İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u 86. Yıl Dönümünde rahmet ve saygıyla anıyorum. ölümü ebedi aleme.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu